Koncepca funkcjonowania ekomuzeum w gminie Dąbrowa Białostocka - podsumowanie prac
2012-08-27 | aw

W dniu 27 sierpnia 2012 roku, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie prac związanych z tworzeniem koncepcji funkcjonowania ekomuzeum w Gminie Dąbrowa Białostocka. W spotkaniu wzięli udział członkowie Grupy Inicjatywnej - powołanej na rzecz utworzenia ekomuzeum oraz Pan Tadeusz Ciszkowski - burmistrz Dąbrowy Białostockiej, Bogusław Pyzocha - prezes Fundacji Bieszczadzkiej oraz przedstawiciel Fundacji Biebrzańskiej.
Podczas spotkania autor Koncepcji funkcjonowania ekomuzeum w Dąbrowie Białostockiej - Bogusław Pyzocha - przedstawił wyniki prac oraz swoje pomysły dotyczące sposobu prezentacji walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych z tereny gminy Dąbrowa Białostocka (jest to kolejna gmina, która wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Fundację Biebrzańską na wsparcie szkoleniowo-doradcze dla ekomuzeów planowanych do utworzenia na obszarze działania Fundacji Biebrzańskiej.  Z podobnego wsparcia skorzystały już gminy: Lipsk oraz Sztabin).
Liczymy na to, iż potencjał gminy, w postaci ludzi dla których ważna jest kwestia zachowania dziedzictwa swojego obszaru, zostanie wykorzystany i już wkrótce na terenie gminy Dąbrowa Białostocka powstanie ekomuzeum, które będzie ciekawą formą prezentacji dorobku regionu poprzez produkt turystyczny, jakim jest właśnie ekomuzeum.

Koncepcja funkcjonowania ekomuzeum w Dąbrowie Białostockiej - pobierz