„Węzeł wsparcia” – pomoc organizacjom pozarządowym
2015-05-07 |

Dobiega końca realizacja projektu „Węzeł wsparcia - tworzenie sieci organizacji wspierających NGO's na Podlasiu” w którym uczestniczyła również Fundacja Biebrzańska.

Projekt realizowany w partnerstwie: Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych, Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok, Stowarzyszenie PRYZMAT w Suwałkach.

Chęć udziału w sieci zadeklarowało dwanaście organizacji z całego województwa: Stowarzyszenie dla Rozwoju w Suwałkach, Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” z Dziadkowic, Fundacja „Obywatele Grajewa”, Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego z Bielska Podlaskiego, Fundacja Biebrzańska z Suchowoli, Stowarzyszenie „TUTOR” z Ciechanowca, Fundacja „Czas Lokalny” działająca w Łomży, Fundacja Edukacyjno-Kulturalna „LEONARDO” również z Łomży, Stowarzyszenie „ANAWOJ” z Michałowa, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce, Fundacja „Sztuki i Dialogu” istniejąca w Jedwabnym oraz Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska Hajnówki.

Założeniem projektu było stworzenie sieci organizacji  w skład której wchodziłyby podmioty także z mniejszych miejscowości, które w przyszłości pełniłyby  rolę „pomagaczy” dla innych organizacji ze swojego terenu.

Nasi pracownicy wzięli udział w szkoleniach z zakresu zarządzania projektami, finansów w organizacji, budowania relacji z otoczeniem oraz podstaw prawa.

Zachęcamy osoby, które myślą o założeniu w swoim najbliższym otoczeniu organizacji pozarządowej do kontaktu z nami. Podzielimy się z Państwem zdobytą wiedzą i podpowiemy jak krok po kroku założyć stowarzyszenie, które będzie animowało społeczność lokalną i będzie miało również możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację swoich pomysłów.

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego materiału filmowego o  Fundacji Biebrzańskiej zrealizowanego w ramach projektu „Węzeł wsparcia” <kliknij tutaj>