Wizyta studyjna Stowarzyszenia N.A.R.E.W.
2015-05-04 |

W dniu 28 kwietnia br. na terenie Fundacji Biebrzańskiej gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia N.A.R.E.W. z Turośni Kościelnej. Celem wizyty studyjnej było poznawanie dobrych praktyk w zakresie projektów zrealizowanych w ramach Osi 4 Leader.

Spotkanie rozpoczęliśmy w Korycinie, w którym pokazaliśmy inwestycje zrealizowane w ramach programu Leader zarówno przez Urząd Gminy jak również przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Udało nam się również zwiedzić Park Plebański, który swój obecny wygląd zawdzięcza również środkom europejskim. Kolejnym punktem wizyty była siedziba Fundacji Biebrzańskiej. Podczas krótkiego spotkania przedstawiliśmy naszą dotychczasową działalność, była to również dobra okazja do wymiany doświadczeń.

Kolejny punkt programu to pobyt w gospodarstwie agroturystycznym „Dolina Biebrzy”, które to gospodarstwo rozwinęło się również dzięki środkom pozyskanym z Leadera m.in. na zakup wyposażenia i sprzętu rekreacyjnego (kajaki, canou).

Dalszy nasz pobyt to Goniądz, w którym przedstawiciele stowarzyszenia Ptaki Polskie pokazali zrealizowane przez siebie projekty (m.in. „Po drugiej stronie Biebrzy - projekt budowy podstawowej infrastruktury turystycznej, promocji podwodnego szlaku turystycznego” oraz projektu polegającego na  wyposażeniu świetlicy przyrodniczej w materiały edukacyjne oraz instalacje paneli fotowoltaicznych). Naszym gościom pokazaliśmy także  projekty zrealizowane przez Ośrodek Kultury w Goniądzu oraz Urząd Gminy (m.in. zagospodarowanie terenu Miejskiego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu).

Pobyt naszych gości zakończyliśmy w Chojnowie w gospodarstwie agroturystycznym „Dom pod dobrą ręką”, które to gospodarstwo pozyskało środki z Leadera na remont i wyposażenie kwatery.

Mamy nadzieję, że pobyt naszych Gości był udany i pozwolił na podpatrzenie pomysłów, które zostały zrealizowane ze środków europejskich przez naszych Beneficjentów.  Za pomoc w organizacji wizyty studyjnej serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które u siebie gościły przedstawicieli Stowarzyszenia N.A.R.E.W.