Wyniki badań diagnozy społecznej
2015-03-12 |

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami prac dotyczącymi diagnozy społecznej obszaru 12 gmin skupionych w Lokalnej Grupie Działania Fundacja Biebrzańska.

Badanie zostało przeprowadzone w okresie listopad 2014 – styczeń 2015.
W warsztatach diagnostycznych mógł wziąć udział każdy zainteresowany mieszkaniec naszych gmin. Łącznie w 12 warsztatach wzięło udział 261 osób. W badaniach ankietowych wzięły udział 753 osoby.

Celem szczególnym badań przeprowadzonych w społecznościach lokalnych było:
- poznanie opinii mieszkańców gmin zrzeszonych w LGD Fundacja Biebrzańska na temat kluczowych kwestii związanych z jakością życia i kierunkami rozwoju ich gminy i obszaru LGD;
- poznanie opinii liderów lokalnych w tym wójtów, burmistrzów, przedstawicieli jednostek organizacyjnych gmin, przedstawicieli organizacji pozarządowych na temat sytuacji społeczno-gospodarczej obszaru oraz potencjalnych kierunków rozwoju;
- analiza mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń;
- zebranie konkretnych propozycji inicjatyw lokalnych, które mogłyby się potencjalnie wpisywać w przygotowywaną strategię rozwoju LGD – Fundacja Biebrzańska.

Przeprowadzone badanie z jednej strony bazowało na analizie - ewaluacji dotychczasowej Strategii LGD na lata 2007 – 2013, raportach z jej realizacji oraz dostępnych dokumentach strategicznych poszczególnych gmin, z drugiej zaś duży nacisk położono na zebranie oceny sytuacji społeczno-gospodarczej obszaru LGD, mieszkańców oraz liderów lokalnych.

Zachęcamy również do dalszego udziału w pracach na rzecz budowania założeń do  Lokalnej Strategii Rozwoju na nowy okres programowania 2014-2020. Szczegóły dotyczące kolejnych spotkań będą umieszczane systematycznie na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do przesyłania swoich uwag mailowo na nasz adres: sekretariat@biebrza-leader.pl.

Diagnoza społeczna <pobierz>